Persoonlijke wedstrijden - Jeugd


Kampioenschap van Gelderland
voor Pupillen 2009-2010

Verslag

Gerlinda Schaafsma wint kampioenschap van Gelderland 2010

Afgelopen zaterdag vond in het clubgebouw van WSDV Wageningen de finale van het Gelders kampioenschap voor pupillen plaats. De afwezigheid van topfavorieten Jan Groenendijk en Jannes Kromhout (beiden al geplaatst voor de halve finales) en van Lisa Aleven en Melanie Voskuil (beiden door ziekte) zorgde niet voor een minder spannend toernooi. Integendeel tot de laatste ronde was er nog niets beslist.

In negen rondes streden de 22 deelnemende pupillen om de provinciale titel. Via de voorrondes hadden zij zich weten te plaatsen voor dit kampioenschap. Naast de ereplaatsen waren er deze zaterdag plaatsen voor de halve finales te behalen. Om half 11 in de ochtend werd er begonnen aan de eerste ronde.

Na vijf rondes stond er slechts één deelnemer overtuigend bovenaan. Gerlinda Schaafsma had nog al haar partijen met overtuiging weten te winnen. De mannelijke concurrentie stond al op minstens drie punten achterstond. Toch maakte Gerlinda het nog aardig spannend door de volgende ronde tegen Justin Simon in een gewonnen stand door de klok te gaan. Ondanks het spelen met het Fischer-systeem, waarbij je na elke zet er 10 seconden bij krijgt, ging het toch mis. Werd de druk haar dan toch te groot? De concurrentie was haar nu op een punt genaderd.

In de zevende ronde speelden Gerlinda Schaafsma en Stijn Overeem tegen elkaar. Doordat dit in een remise eindigde en Rama Polderman knap won van Justin Simon werd Gerlinda bijgehaald als leider in het toernooi. Dit betekende dat Gerlinda en Rama, beiden lid van de organiserende vereniging, in de volgende ronde het moesten gaan uitmaken wie aan de leiding bleef staan. Rama kon niet voor een nieuwe stunt zorgen en verloor dit onderlinge duel. Ondertussen was Luka Wissink, door vier achtereenvolgende overwinningen opgeklommen naar de tweede positie.

In de laatste ronde noteerde Gerlinda beheerst een remise tegen Luka en mocht zich de nieuwe kampioene van Gelderland noemen. Met een wedstrijdpunt achterstand werden Rama Polderman en Luka Wissink respectievelijk tweede en derde. Even na vijf uur werden de bekers en vaantjes uitgereikt aan de deelnemende pupillen.


Eindstand


PlNaamPlaatsAWPtWPSB
1Gerlinda SchaafsmaLunteren91499151
2Rama PoldermanWageningen91391124
3Luka WissinkHuissen91384106
4Stijn OvereemVoorthuizen91294115
5Justin SimonArnhem91194105
6Tom KnapenLochem9118891
7Thijs VreugdenhilCulemborg9118297
8Freek van StijnCulemborg9109288
9Valentijn TissenArnhem9109186
10Bram CysouwBarneveld9108882
11Sil SpieardHuissen997969
12Jan BoersmaWageningen997868
13Thomas van MiddendorpVoorthuizen997664
14Tom SiebeltLent987247
15Dariush KhabbaziLent987148
16Daymian van SommerenAngeren978664
17Albert MiddelkoopCulemborg976851
18Jan LangeveldWageningen967540
19Nick JansenDoetinchem966733
20Todor WissinkHuissen966338
21Tessa AlevenHuissen956835
22Hanna HoogenraadBarneveld956830
De nummer 1 t/m 17 van deze Gelderse finale zullen deelnemen aan de halve finales van Nederland.
Deze worden gespeeld op vrijdag 2 en zaterdag 3 april 2010.